Nowych doświadczeń ciąg dalszy. Tym razem kuchnia węgierska w "swojskiej" odsłonie. Uczniowie mieli dziś okazję dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy na temat kuchni węgierskiej. Otrzymali także ciekawe zadanie, które polegało na przygotowaniu jeden z potraw, a był nią BOGRACZ.
Kuchnia węgierska różni się od polskiej, ale często odbieramy ją jako podobną do naszej, a tym samym bardziej "swojską". Z tego względu chętnie przygotowujemy węgierskie potrawy. W większości opierają się o dobrze nam znane warzywa, mięsa i ryby. To sprawia, że bez problemu zakupimy składniki potrzebne do przygotowania dań kuchni węgierskiej. Niekwestionowaną królową jest papryka. Znajdziemy ją w prawie każdym wytrawnym daniu. Nic dziwnego - dojrzewające w słońcu warzywo jest pełne smaku i aromatu. Węgrzy wykorzystują ją na wiele sposobów - nie tylko surową, ale również suszoną, marynowaną czy wędzoną. Jednocześnie nie żałują czosnku i cebuli. Dzięki temu z prostych i łatwo dostępnych składników można przygotować wyjątkowe danie. Z mięs najczęściej wykorzystywana jest wołowina oraz słodkowodne ryby, jak karp, sum, sandacz czy szczupak. W kuchni węgierskiej przeważają danie jednogarnkowe, z którymi poradzą sobie nawet początkujący kucharze.
Bogracz to tradycyjne danie węgierskie. W skład potrawy wchodzą warzywa, m.in. różnokolorowa papryka, cebula, ziemniaki i dojrzałe pomidory, a także podsmażone mięso oraz wędzony boczek. Zupę podaję z kluseczkami.