Zaproszenie do udziału w konkursie "Danuta Siedzikówna ,,Inka’’ oczami uczniów"

Zapraszamy do udziału w Konkursie 🥰. Plakat- Danuta Siedzikówna ,,Inka’’, oczami uczniów

I. Organizatorzy konkursu:

Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego w Kielcach, ul. Zagórska 14,
25-355 Kielce


II. Odbiorcy konkursu:


W konkursie mogą wziąć udział uczniowie pierwszych,drugich, trzecich klas: Technikum i Branżowej Szkoły I Stopnia w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego w Kielcach.


III. Cele konkursu:


- Zainteresowanie uczniów najnowszą historią Polski, ze szczególnym uwzględnieniem walki
o wolność na terenie okupowanego kraju w czasie II wojny światowej i pierwszych latach powojennych do 1947 roku;


- Poszerzanie wiedzy na temat: powstania i historii Armii Krajowej, form walki z okupantami
i najważniejszych osiągnięć w tym zakresie, Akcji Burza i Powstania Warszawskiego, wydarzeń, które doprowadziły do rozwiązania wojskowych i cywilnych struktur polskiego państwa podziemnego, działalności podziemia niepodległościowego w latach 1945-1947 ze szczególnym uwzględnieniem postaci Danuty Siedzikówny “Inki”.



- Rozwijanie umiejętności wyszukiwania i korzystania z informacji zawartych w różnych źródłach: dokumenty, ikonografia, relacje świadków, strony internetowe;



- Wspieranie wychowania patriotycznego młodzieży oraz kształtowanie szacunku do wartości takich jak: wolność, miłość do ojczyzny, odwaga, poświęcenie, praca nad sobą, ofiara życia;



IV. Przebieg konkursu:


Zadaniem uczniów jest wykonanie, dowolną techniką (farby plakatowe, akwarela, rysunek kredką, ołówkiem, piórkiem, grafika komputerowa ) samodzielnie przez pojedynczego autora, pracy plastycznej, jaką jest plakat (format A2 i większy) na temat: Danuta Siedzikówna ,,Ink’’, oczami uczniów.


1

Uczniowie wykonane plakaty przekazują do pani koordynator Marty Cicheckiej.

Prace przyjmowane są do 24 lutego 2025 r. do godziny 15.00

3

Podsumowanie konkursu i rozdanie nagród odbędzie się w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego w Kielcach.

28 lutego 2025 r.



V. Nagrody


- Trzy osoby, których prace, zostaną najwyżej ocenione przez trzy osobowe jury, zostanie nagrodzone. Przewidziane są nagrody rzeczowe oraz dyplomu.


VI. Jury konkursowe powoła Dyrektor szkoły.

Koordynator Konkursu - pani Marta Cichecka