ROK SZKOLNY 2018/ 2019

3 miejsce w Mistrzostwach Kielc Szkół Ponadgimnazjalnych w Drużynowych Zawodach Lekkoatletycznych Dziewcząt – 2 października 2018 r

Wspaniale spisały się lekkoatletki z naszej szkoły. Zespół 16 dziewcząt zdobył 3 miejsce w Mistrzostwach Kielc w Drużynowych Zawodach LA uzyskując 905 pkt w 6 konkurencjach: w biegach na 100 m, 400 m, 800 m, skoku w dal, pchnięciu kulą i sztafecie 4 x 100 m. Pomimo zimna i padającego deszczu zawodniczki uzyskiwały wartościowe rezultaty. Najwięcej punktów dla naszego zespołu wywalczyły uczennice: Snochowska Natalia 3Z - w pchnięciu kulą 121 pkt rezultatem 8,86 m, Przeździk Katarzyna 1D - w biegu na 100 m - 114 pkt, uzyskany czas 14,24 s, Kołda Natalia 3C w pchnięciu kulą – wynik 6,78 m - 111 pkt, Detka Marta 3B w skoku w dal - rezultat 4,41 m – 109 pkt. Pozostałe dziewczyny również uzyskały punkty dla naszej drużyny: Koza Paulina 3D w biegu na 100 m uzyskała wynik 14,86 s zdobywając 99 pkt, Cisowska Anna 3A w skoku w dal wynikiem 4,03 m zdobyła 94 pkt, a 93 pkt -sztafeta 4x100m w składzie: Drej E, Cisowska A, Koza P, Przeździk K wynikiem 58,16s.   Wystartowały również :Snopek Jowita 3A, Dudek Kasia 3Z, Drozdowska Angelika i Szyszka Julia z 3C, Kupisz Weronika 2A, Cisak Natalia i Zebrzowska Gabriela, obie z 1B oraz Szlufik Wiktoria 3B. Za zdobycie 3 miejsca zespół lekkoatletek otrzymał puchar, dyplom oraz pamiątkowe medale. Opiekunem grupy była Lilla Jóźwik. W tej trudnej międzyszkolnej rywalizacji zwyciężyły dziewczyny z VI LO im. J. Słowackiego, na drugiej pozycji z V LO im. P. Ściegiennego. Gratulacje dla naszej drużyny za zdobycie trzeciego miejsca!!!

10

X edycja biegu ulicznego „Kielce-Biegają”

Dnia 29 września 2018 r. grupa lekkoatletek naszej Szkoły wystartowała w X edycji biegu „Kielce-Biegają”. Zawodniczki pokonały dystans 2000 m rywalizując z uczennicami kieleckich szkół ponadgimnazjalnych. Trasa biegu przebiegała alejkami Parku Miejskiego oraz ulicami Solną, Sienkiewicza i Staszica. Sobotnia słoneczna pogoda sprzyjała bieganiu.

W Parku Miejskim panowała wspaniała sportowa atmosfera.W biegu wzięły udział uczennice: Natalia Cisak z 1b, Natalia Rusak 1b, Julia Oset 1c, Patrycja Głąb 2c oraz Weronika Kupisz z 2a. Wśród naszych dziewczyn najlepiej spisała się Weronika Kupisz przybiegając na metę na 8 pozycji. Pozostałe dziewczyny również wykazaly się ogromną walecznością. Do samej mety rywalizowałyz konkurentkami o jak najlepsze lokaty. Brawa dla naszych dziewczyn za propagowanie aktywności fizycznej. Opiekunkami zespołu były nauczycielki wf: Lilla Jóźwik i Magdalena Cender.

Sezon lekkoatletyczny rozpoczęty!!!

W dniu 21września 2018 r. uczennice naszej szkoły wystartowały w Mistrzostwach Kielc w sztafetowych biegach przełajowych 10 x 800m SPG.W skład zespołu weszły: Koza Paulina 3D, Kubicka Kamila 3B, Miśkiewicz Ania 3B, Cisowska Ania 3A, Snopek Jowita 3A, Drej Emilia 3Z, Drozdowska Angelika 3C, Strycharczyk Kinga 2D, Dula Kinga 2C, Cisak Natalia 1B, Zebrzowska Gabrysia 1B, Znojek Patrycja 1C oraz Szyszka Julia 3C. Pogoda była wspaniała, świeciło słońce, było bardzo ciepło. Jak co roku. konkurencja była bardzo silna. Nasze dziewczyny zajęły dobre VI miejsce. Biegały wspaniale, dały z siebie wszystko. Rywalizowały z zawodniczkami z 8 szkół ponadgimnazjalnych.   Zwyciężyły dziewczyny z VI LO im. J. Słowackiego, drugie miejsce zajęły zawodniczki I LO im. S. Żeromskiego, trzecie - V LO im. P. Ściegiennego. Nasze zawodniczki bardzo cieszyły się z uzyskanej lokaty ,jak również z pamiątkowego dyplomu. Opiekunem grupy lekkoatletek była Lilla Jóźwik.

Sezon lekkoatletyczny zakończony!
Nasi uczniowie w bieżącym roku szkolnym 2015/2016  startowali w kilku imprezach lekkoatletycznych.
Przedstawiamy zdjęcia lekkoatletów z poszczególnych zawodów. Opiekunkami zespołów lekkoatletycznych były Magdalena Cender i Lilla Jóźwik.

Mistrzostwa Kielc w sztafetowych biegach przełajowych szkół ponadgimnazjalnych

22.09.2015 r. Sztafeta dziewcząt 10 x 800m w składzie: Karczmarczyk Sylwia 4TŻ , Karczmarczyk Angelika 2 BT, Wypych Karolina 3 TŻ, Foderowicz Patrycja 3 TŻ, Nieszporek Ewelina 2 DT, Domańska Kinga 2 DT, Gad Karolina 2DT ,Piątek Natalia 2 DT , Kundera Ilona 1 BT, Bęben Kamila 4 TK. Zespół dziewcząt zajął 6 miejsce.
28.09.2015 r. Sztafeta chłopców 10 x 1500m w składzie:
Dawid Walaszczyk 1z, Kacper Sękowski 2 ct, Wiktor Komisarczyk 1z, Michał Naszydłowski 1c, Jakub Maciejewski 2d, Bartek Matysek 1c, Bartek Wojteczek 1c, Hubert Sitarski 1c, Mateusz Sołtysiak 1d, Michał Pieprzyca 1d

przelaje9

Drużynowe zawody lekkoatletyczne szkół ponadgimnazjalnych - 30.09.2015 r.

Dziewczęta:
100m-Piątek Natalia,Perek Klaudia,400m- Foderowicz Patrycja, Domańska Kinga, Karczmarczyk Angelika,800m-Dudek Ola, Gad Karolina, Frankowicz Gabriela, skok w dal – Wypych Karolina,Nieszporek Ewelina, pchnięcie kulą – 3 kg Strójwąs Ola i Gruba Patrycja, 4kg-Karczmarczyk Sylwia, sztafeta 4x100m Piątek Natalia, Foderowicz Patrycja, Karczmarczyk Sylwia, Wypych Karolina.
Zespół dziewcząt zdobył 828 punktów, zajął 7 miejsce.Najwięcej punktów dla drużyny zdobyła Ola Strójwąs 1 DT w pchnięciu kulą -123 pkt

Chłopcy:
100m: Hubert Sitarski 12,83s; Bartek Wojteczek 13,34s; Cezary Lisowski 13,40s 400m: Mateusz Sołtysiak 57, 13; Kacper Sękowski 61,75; Dawid Walaszczyk 64,19 1500m: Wiktor Komisarczyk 5:08, 64; Emanuel Prusek 5:22, 54; Mateusz Doroz 5:49, 85 4x 100m: Sołtysiak, Sitarski, Lisowski, Wojteczek 50, 35 Skok w dal: Jakub Biela 5, 63m; Wiktor Wąchała 4, 51m; Michał Naszydłowski 4, 40m Kula: Michał Czechowski 8,27m; Dawid Matałowski 10, 49m; Jakub Stępień 9,0m; Bartosz Łukaszczyk 7,41. Zespół chłopców zdobył 847 punktów.

druzynowe1

druzynowe 1

druzynowe 2

druzynowe 3

druzynowe 4

22 września młodzież wzięła udział w 4 Biegu Ulicznym pod nazwą „Kielce biegają”, którego pomysłodawcą jest Prezydent Kielc Wojciech Lubawski. Zawodnicy mieli do przebycia trasę 2200 m biegnącą przez centrum miasta. Miejscem zbiórki  i jednocześnie startu był plac przy pomniku Henryka Sienkiewicza.Na 1500 uczestników biegu naszą szkołę reprezentowała grupa 100 osób.  Wprawdzie przewidziane przez organizatorów i sponsorów nagrody oraz wyróżnienia nie trafiły do naszych uczniów,  to jednak wszyscy oni dzielnie dobiegli do mety – zmęczeni, ale usatysfakcjonowani. Spośród uczniów naszej szkoły najlepsze miejsce zdobył Mariusz Faliszewski z kl. 2 TKu,    który dobiegł do mety jako 25.

ROK SZKOLNY 2012/ 2013

Grupa lekkoatletyczna  brała udział w następujących zawodach  sportowych :

1. Mistrzostwa Kielc Szkół Ponadgimnazjalnych w Drużynowych Zawodach Lekkoatletycznych – IV miejsce
  2. Mistrzostwa Kielc w sztafetowych biegach przełajowych – II miejsce
  3. Mistrzostwa Województwa w sztafetowych biegach przełajowych- VII miejsce

Sekcja  piłki siatkowej :

1. Mistrzostwa Szkól Ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej dziewcząt – II miejsce
  2. Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej chłopców – kwalifikacja do finałowych rozgrywek.