W listopadzie nasza szkoła przystąpiła do projektu „Otwarta firma” realizowanego w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości , koordynowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Jest to projekt, w, którym uczestniczy 78 krajów. To największe wydarzenie mające na celu promocję przedsiębiorczości wśród młodych ludzi. Zaproszenie do projektu w module „Biznes przy tablicy” przyjęli od nas pracownicy WSP ,,Społem” i II oddziału BGŻ S.A .W czasie zajęć w klasach pierwszych realizowali w formie warsztatów tematykę pozyskiwania środków finansowych dla własnej działalności gospodarczej i marketingu firmy.

Młodzież była bardzo zadowolona ze spotkań, ponieważ miała możliwość bezpośredniego kontaktu ze środowiskiem biznesu i poznania bliżej zasad jego funkcjonowania. Była to świetna okazja skorzystania z doświadczenia prawdziwych profesjonalistów i szansą na poszerzenie wiedzy w ciekawej formie.

Projekt „Otwarta firma” zainspirował nauczycieli i uczniów do szerszego nawiązywania współpracy z instytucjami działającymi w lokalnym środowisku. Działania te zaowocowały zajęciami w atrakcyjnej formie oraz wychodzeniem z edukacją poza mury szkoły. To cenna lekcja dla uczniów, dzięki której będą mogli z większą świadomością kształtować swoją ścieżkę edukacyjno – zawodowe.