PRAKTYKA ZAWODOWA

Uczniowie naszej szkoły odbywają, w zależności od profilu klasy, jedno lub dwumiesięczną praktykę w całym cyklu nauczania.

W klasach kształcących w zawodach:

- technik żywienia i usług gastronomicznych,

- technik usług kelnerskich,

w klasie II i III odbywają 4 - tygodniowe praktyki zawodowe w zakładach gastronomicznych 

- technik technologii żywności 

w klasie II odbywają 4 - tygodniową, zaś w klasie III  3 - tygodniową praktykę w zakładach cukierniczych.

Głównym celem praktyki zawodowej jest: utrwalenie wiedzy i umiejętności zdobytych w szkole, doskonalenie umiejętności zawodowych, zaznajomienie z organizacją pracy i wyposażeniem zakładów żywienia.  Są one organizowane przez szkołę w najlepszych hotelach i restauracjach na terenie miasta, między innymi w Przedsiębiorstwie Turystycznym Łysogóry, restauracji Patio w Hotelu Kongresowym, hotelach: Odyssey, Pod Złotą Różą, Tęczowy Młyn, Binkowski, Willa Hueta, Żółty Słoń, Antresola, Qchnia Polska, Da Vinci i innych. Uczniowie mają też możliwość odbycia praktyk w ośrodkach nadmorskich, gdzie mogą łączyć pracę i naukę z wypoczynkiem.

Nasi uczniowie zdobywają również doświadczenie zawodowe realizując praktyki w najlepszych cukierniach naszego województwa:  Świat Słodyczy, Słodka Tradycja, Kalinka, Dorotka, Szarlotka, M i H Jamioł, Pod Telegrafem.

Szkoła organizuje również dla uczniów  praktyki zawodowe w znanych kurortach europejskich np. w Portugalii. Właściciele Ośrodków Praktyk wysoko oceniają wiedzę i umiejętności naszych uczniów.

W chwili obecnej - jak może nigdy dotąd - dostrzegamy ogromne znaczenie wykształcenia. Przed młodym pokoleniem staje wiele pytań o kształt jutra; zjednoczona Europa niesie nowe perspektywy i nadzieje, ale i nowe wymagania.

Wybór naszej szkoły to dla absolwentów gimnazjów szansa na sprostanie oczekiwaniom współczesnego świata - uczymy w bardzo dobrze wyposażonych pracowniach przedmiotowych, proces edukacyjny to w naszym pojęciu rozbudzanie zainteresowań i chęci poznawania; dysponujemy świetną kadrą dydaktyczną i wychowawczą, która w trosce o dobro naszych uczniów ciągle podnosi kwalifikacje i zdobywa nowe umiejętności.

Stawiamy na życzliwość i miłą atmosferę nauki, dbamy o dobrą współpracę z rodzicami. Umożliwiamy uczniom wszechstronny rozwój; chcemy, by w dorosłe życie wchodzili z solidną wiedzą, poczuciem własnej wartości i dobrymi wspomnieniami z lat szkolnych.

Dlatego też stawiamy na dobry wybór miejsc odbywania praktyk zawodowych.

IMG 1140

IMG 1141

IMG 1142

IMG 1143

IMG 1146

IMG 1148

IMG 1155