projekt realizowany przez

 

Projekt społeczny Bo jak nie my to kto? Zwolnieni z otyłości uświadomi jego uczestnikom jak ważne jest zdrowe odżywianie oraz aktywność fizyczna, jak walczyć z otyłością i jak jej zapobiegać. Dzięki ww. projektowi beneficjenci poznają receptury na zdrowe dania i przekąski oraz dowiedzą się jak aktywnie spędzać wolny czas. Uczestnikami projektu są dzieci i uczniowie z takich placówek jak: Żłobek Raj Maluszka w Domaszowicach, Przedszkole Samorządowe nr 5 w Kielcach oraz Szkoła Podstawowa nr 34 w Kielcach.

Projekt ma na celu uświadomienie dzieciom/uczniom i ich rodzicom jak trzeba się zdrowo odżywiać , co należy jeść, a czego powinno się unikać w diecie oraz dlaczego jest to ważne dla ich zdrowia. Nauczą się jak przyrządzić szybkie i zdrowe dania oraz przekąski, poznają także sposoby na aktywne spędzanie wolnego czasu. Projekt będzie realizowany m.in. poprzez prelekcje, warsztaty kulinarne z zaproszonymi przez nas gośćmi specjalnymi , wspólne gry i zabawy ruchowe, zawody. Wszystkie działania będą realizowane we współpracy z lokalnymi mediami, YouTube, Facebookiem, szefami kuchni, dietetykami itp. Wszyscy zainteresowani będą mogli śledzić nasze poczynania w specjalnej zakładce projektu na stronie internetowej Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego w Kielcach. Osoby, które nie będą mogły uczestniczyć w prelekcjach, zapoznają się z wypracowanymi wnioskami i materiałami w internecie. W projekt zaangażowany jest również Kielecki Bank Żywności, który jako partner dostarczający produkty żywnościowe uświadomi uczestnikom projektu jak ważne jest dobre wykorzystanie produktów i nie marnowanie żywności.

Należy nadmienić, że projekt realizowany jest w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Projektów Zwolnieni z Teorii.

logo

Autorki projektu uczennice klasy 2 b: Natalia Rusak, Natalia Cisak, Aleksandra Łakomiec, Gabriela Zebrzowska

plakat

FACEBOOK
https://www.facebook.com/naszprojektspoleczny


INSTAGRAM
https://www.instagram.com/zwolnienizotylosci/?igshid=lwfu8idjlpmvh&fbclid=IwAR07PL2k9ujbE5Ek3ftyL8dsY1uq_veD4ngZPVLpF7g7g1yjr51dZnSWpK0

tło

ulotka

https://www.youtube.com/watch?v=8ezj2HaPb4I

UCZENNICE ZSPS ‘’ZWALNIAJĄ Z OTYŁOŚCI’’

09.10.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 34 w Kielcach odbyły się pierwsze zajęcia realizowane w ramach projektu ,,Bo jak nie my to kto? Zwolnieni z otyłości’’. Prelekcję i oraz warsztaty kulinarne realizowane  były przez uczennice klasy 2b Technikum Natalię Rusak, Natalię Cisak, Gabrielę Zebrzowską i Aleksandrę Łakomiec- autorki projektu. Uczennicom w realizacji zadań pomagały Pani Sylwia Pospieszna – specjalista dietetyk, nauczyciel przedmiotów zawodowych  oraz Pani Anna Mazur – specjalista ds. niemarnowania żywności Kieleckiego Banku Żywności.  Projekt ten realizowany jest w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Projektów ,,Zwolnieni z teorii’’.

Gratulujemy !!!

http://www.radio.kielce.pl/pl/post-92485

zwolnieni 1

zwolnieni 2

zwolnieni 3

zwolnieni 4

zwolnieni 5

zwolnieni 6

zwolnieni 7

zwolnieni 8

zwolnieni 9

zwolnieni 10

10.10.2019 r. w Przedszkolu Samorządowym nr 5 w Kielcach odbyły się zajęcia realizowane w ramach projektu ,,Bo jak nie my to kto? Zwolnieni z otyłości’’. Prelekcję i oraz warsztaty kulinarne dla dzieci realizowały  uczennice klasy 2b Technikum nr 3 im. Danuty Siedzikówny „Inki” Natalia Rusak, Natalia Cisak, Gabriela Zebrzowska i Aleksandra Łakomiec- autorki projektu. Uczennicom w realizacji zadań pomagała Pani Sylwia Pospieszna – specjalista dietetyk, nauczyciel przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego  w Kielcach. Projekt ten realizowany jest w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Projektów ,,Zwolnieni z teorii’’. Gratulujemy !!!

projekt 1

projekt 2

projekt 3

projekt 4

projekt 5

projekt 6

projekt 7

MIESZKAŃCY KIELC ZWOLNIENI Z OTYŁOŚCI

Dziś promowaliśmy nasz projekt na ulicach miasta. Mieszkańcy Kielc, ci starsi i ci młodsi byli zainteresowani tematem zdrowego odżywiania i zdrowym stylem życia, oraz dziękowali nam za dobre rady dotyczące przeciwdziałania otyłości w tym eliminowania z diety produktów ciężkostrawnych i negatywnie wpływających na nasz organizm. Dziękujemy za zainteresowanie i pozytywne komentarze.

mieszkańcy CK zwolnieni 1

mieszkańcy CK zwolnieni 2

mieszkańcy CK zwolnieni 3

mieszkańcy CK zwolnieni 4

mieszkańcy CK zwolnieni 5

mieszkańcy CK zwolnieni 6

mieszkańcy CK zwolnieni 7

mieszkańcy CK zwolnieni 8

mieszkańcy CK zwolnieni 9

mieszkańcy CK zwolnieni 10

mieszkańcy CK zwolnieni 11

mieszkańcy CK zwolnieni 12

mieszkańcy CK zwolnieni 13

mieszkańcy CK zwolnieni 14

mieszkańcy CK zwolnieni 15

mieszkańcy CK zwolnieni 16

mieszkańcy CK zwolnieni 17

mieszkańcy CK zwolnieni 18

mieszkańcy CK zwolnieni 19

mieszkańcy CK zwolnieni 20

mieszkańcy CK zwolnieni 21

Nasze działania projektowe wspierają  znani w Polsce Mistrzowie Kuchni i Cukiernictwa Jakub Steurermark i Paweł Buras.

72312899 139851927409565 624171748698357760 o

72334055 138079497586808 7042563849274261504 o

https://www.youtube.com/watch?v=WaNfHe4szEQ
https://www.youtube.com/watch?v=GUuYY9YfUAk

W dniu dzisiejszym tj. 16.10.2019 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Żywności. Realizację działań projektowych przenieśliśmy do siedziby Kieleckiego Banku Żywności przy ul. Ściegiennego w Kielcach. Podczas obchodów dzisiejszego święta przygotowałyśmy prelekcję na temat zdrowego odżywiania i walki z otyłością oraz zdrowy poczęstunek dla uczestników tj. dzieci ze Szkoły Podstawowej w Dębskiej Woli, seniorów cierpiących na cukrzycę i młodzieży z Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego w Kielcach. Pani Anna Mazur, specjalista do spraw niemarnowania żywności , która jest naszym partnerem w projekcie ,rozpoczęła obchody Światowego Dnia Żywności prelekcją dla dzieci na temat marnowania żywności w Polsce. W naszych działaniach brała udział również pani dietetyk Sylwia Pospieszna. Dziękujemy obu paniom i Kieleckiemu Bankowi Żywności za pomoc w realizacji działań projektowych. Należy podkreślić, że nasze prelekcje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, szczególnie wśród seniorów, którzy zadawali szczegółowe pytania na temat diety dla diabetyków. Oprócz fachowych odpowiedzi otrzymali również receptury na dania i przekąski, które będą miały pozytywny wpływ na ich zdrowie.

dzień żywności 1

dzień żywności 2

dzień żywności 3

dzień żywności 4

dzień żywności 5

dzień żywności 6

dzień żywności 7

dzień żywności 8

21 października 2019 r. w ramach projektu Bo jak nie my to kto? Zwolnieni z otyłości odwiedziłyśmy Żłobek Samorządowy ,,Raj maluszka'' w Domaszowicach. Dzieci uważnie  słuchały o piramidzie żywienia, obejrzały bajkę związaną z tematem zdrowego odżywiania, a także układały ''puzzle'' ze zdrową i niezdrową żywnością. Podczas warsztatów spróbowały świeżo wyciskanego soku z owoców i warzyw, czekał na nich również owocowy poczęstunek :) Dzieci były bardzo zainteresowane i zadowolone z zajęć. Na koniec poprzez zabawę uczyły się, że nie tylko warzywa i owoce są ważne w diecie, ale i produkty takie jak jajka, chleb, mleko itp. Ciekawscy słuchacze nauczyli się również obsługi aparatu i kamery.

Realizatorki: Natalia Rusak, Natalia Cisak, Aleksandra Łakomiec, Gabriela Zebrzowska.

https://echodnia.eu/swietokrzyskie/uczennice-zespolu-szkol-przemyslu-spozywczego-w-kielcach-uczyly-dzieci-w-domaszowicach-jak-zdrowo-sie-odzywiac/ga/c1-14519449/zd/39526797

bo jak nie my 1

bo jak nie my 2

bo jak nie my 3

bo jak nie my 4

bo jak nie my 5

18 listopada 2019 r. gościliśmy w naszej szkole dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 5 w Kielcach. Przedszkolaki uczestniczyły w niezwykłej lekcji nt. zdrowego odżywiania, same przygotowały majonez domowy oraz szaszłyki z mięsa drobiowego i warzyw, a wszystko to  pod czujnym okiem szefa kuchni Michała Markowicza oraz realizatorek projektu Bo jak nie my to  kto? Zwolnieni z otyłości tj. uczennic klasy 2b Natalii Rusak, Natalii Cisak, Gabrieli Zebrzowskiej oraz Aleksandry Łakomiec. Przedszkolaki były zachwycone wydarzeniem chętnie opowiadając o daniach jakie gotują z rodzicami i dziadkami. Warsztaty objęła patronatem TVP 3 Kielce.

przedszkole 5 1

przedszkole 5 2

przedszkole 5 3

przedszkole 5 4

przedszkole 5 5

przedszkole 5 6

19 listopada 2019 r. uczennice klasy 2b Natalia Rusak, Natalia Cisak, Gabriela Zebrzowska i Aleksandra Łakomiec, na powyższe i inne pytania nt. zdrowego odżywiania, odpowiedziały podczas prelekcji, która miała miejsce przed projekcją filmu "Cały ten cukier" w Kinie Fenomen w Kielcach. Prelekcja dla uczniów ZSPS  została przygotowana i zrealizowana w ramach projektu "Bo jak nie my to kto? Zwolnieni z otyłości". Uczennicom w przygotowaniu wykładu pomagała dietetyk Pani Sylwia Pospieszna.

co z tym cukrem 1

co z tym cukrem 2

co z tym cukrem 3

co z tym cukrem 4

co z tym cukrem 5

co z tym cukrem 6

21 listopada 2019 r. uczennice klasy 2b Zwolnione z Teorii - Natalia Rusak, Natalia Cisak, Aleksandra Łakomiec i Gabriela Zebrzowska zorganizowały zajęcia sportowe z dzieciakami ze Szkoły Podstawowej nr 34. Pierwszoklasiści wykonywali z nimi ćwiczenia, które każdy z nas może zrobić w domu. Przeciwdziałanie otyłości to nie tylko zdrowe odżywianie, ale również ruch. Uczniowie bardzo chętnie i z dużym zadowoleniem wykonywali ćwiczenia pod czujnym okiem trenera pana Mariusza Krawczyka. Podczas zabaw ruchowych dzieci wspierała również pani dietetyk Sylwia Pospieszna.

ruch to zdrowie 6

ruch to zdrowie 1

ruch to zdrowie 2

ruch to zdrowie 3

ruch to zdrowie 4

ruch to zdrowie 5

9 grudnia 2019 r. odbyły się kolejne z cyklu warsztaty kulinarne realizowane w ramach projektu Bo jak nie my to kto? Zwolnieni z otyłości . Warsztaty dla sześciolatków poprowadzili szef kuchni Restauracji Da Vinci pan Michał Markowicz, pani Anna Mazur - specjalista z Kieleckiego Banku Żywności oraz uczennice klasy 2b Natalia Rusak , Natalia Cisak, Aleksandra Łakomiec i Gabriela Zebrzowska. Dzieci robiły zdrowe szaszłyki warzywne z domowym majonezem, koktajl mleczny z "samotnych" bananów, a także nauczyły się jak planować swoje zakupy by nie marnować żywności. Przedszkolaki były zachwycone warsztatami !!!

78606631 167093331352091 1703782456529780736 n

78625878 167116598016431 863006191310077952 n

79217998 167080024686755 3235888842535862272 n

79358116 167080471353377 2297353765834981376 n

6 i 9 grudnia 2019 r. w ramach realizacji projektu Bo jak nie my to kto? Zwolnieni z otyłości uczennice klasy 2b Natalia Rusak, Natalia Cisak, Aleksandra Łakomiec i Gabriela Zebrzowska, pod opieką pań Karoliny Malagi i Sylwi Pospiesznej oraz pana Tomasza Zapały, przeprowadziły lekcje nt. pierników bożonarodzeniowych pod kątem ich składu i wpływu poszczególnych składników na nasze zdrowie i figurę dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 w Kielcach i Szkoły Podstawowej nr 31 w Kielcach. Następnie dzieci samodzielnie wypiekały świąteczne pierniczki.

78337092 165708844823873 9145289995269963776 n

78635339 165721898155901 1386936478516379648 n

79211094 165708091490615 7881852144549101568 n

20191209 123610

20191209 124056

20191209 130021

NASZE UCZENNICE Z CERTYFIKATAMI PMI

Miło nam poinformować, że uczennice klasy 2b, Natalia Rusak, Natalia Cisak, Gabriela Zebrzowska i Aleksandra Łakomiec realizujące projekt Bo jak nie my to kto ? Zwolnieni z otyłości. zostały finalistkami Ogólnopolskiej Olimpiady Projektów Społecznych Zwolnieni z teorii. Każda z ww. uczennic  odebrała  międzynarodowe certyfikaty  z zarządzania projektami sygnowane przez Project Management Institute (PMI) R.E.P. tj  Project Management Principles oraz Digital Skills. PMI to prestiżowa instytucja zrzeszająca 500 tys. kierowników projektów z całego świata, która wyznacza globalne standardy w zarządzaniu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

78798290 161347151926709 9138001590387474432 o

Miło nam poinformować, że uczennice klasy 2B Natalia Rusak, Natalia Cisak, Aleksandra Łakomiec i Gabriela Zebrzowska realizujące projekt społeczny ,,BO JAK NIE MY TO KTO? ZWOLNIENI Z OTYŁOŚCI'' zostały nominowane do prestiżowych tytułów:

BRĄZOWEGO WILKA ZA NAJLEPSZY PROJEKT W INSTYTUCJI

ZŁOTEGO WILKA W KATEGORII WYDARZENIE PUBLICZNE

ZŁOTEGO WILKA ZA NAJLEPSZY PROJEKT W POLSCE

ZŁOTEGO WILKA ZA ZARZĄDZANIE ZMIANĄ.

Gratulujemy !!!

103558361 2987295377992823 1787205443142186163 o