projekt realizowany przez

 

Projekt społeczny Bo jak nie my to kto? Zwolnieni z otyłości uświadomi jego uczestnikom jak ważne jest zdrowe odżywianie oraz aktywność fizyczna, jak walczyć z otyłością i jak jej zapobiegać. Dzięki ww. projektowi beneficjenci poznają receptury na zdrowe dania i przekąski oraz dowiedzą się jak aktywnie spędzać wolny czas. Uczestnikami projektu są dzieci i uczniowie z takich placówek jak: Żłobek Raj Maluszka w Domaszowicach, Przedszkole Samorządowe nr 5 w Kielcach oraz Szkoła Podstawowa nr 34 w Kielcach.

Projekt ma na celu uświadomienie dzieciom/uczniom i ich rodzicom jak trzeba się zdrowo odżywiać , co należy jeść, a czego powinno się unikać w diecie oraz dlaczego jest to ważne dla ich zdrowia. Nauczą się jak przyrządzić szybkie i zdrowe dania oraz przekąski, poznają także sposoby na aktywne spędzanie wolnego czasu. Projekt będzie realizowany m.in. poprzez prelekcje, warsztaty kulinarne z zaproszonymi przez nas gośćmi specjalnymi , wspólne gry i zabawy ruchowe, zawody. Wszystkie działania będą realizowane we współpracy z lokalnymi mediami, YouTube, Facebookiem, szefami kuchni, dietetykami itp. Wszyscy zainteresowani będą mogli śledzić nasze poczynania w specjalnej zakładce projektu na stronie internetowej Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego w Kielcach. Osoby, które nie będą mogły uczestniczyć w prelekcjach, zapoznają się z wypracowanymi wnioskami i materiałami w internecie. W projekt zaangażowany jest również Kielecki Bank Żywności, który jako partner dostarczający produkty żywnościowe uświadomi uczestnikom projektu jak ważne jest dobre wykorzystanie produktów i nie marnowanie żywności.

Należy nadmienić, że projekt realizowany jest w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Projektów Zwolnieni z Teorii.

logo

Autorki projektu uczennice klasy 2 b: Natalia Rusak, Natalia Cisak, Aleksandra Łakomiec, Gabriela Zebrzowska

plakat

FACEBOOK
https://www.facebook.com/naszprojektspoleczny


INSTAGRAM
https://www.instagram.com/zwolnienizotylosci/?igshid=lwfu8idjlpmvh&fbclid=IwAR07PL2k9ujbE5Ek3ftyL8dsY1uq_veD4ngZPVLpF7g7g1yjr51dZnSWpK0

tło

ulotka

https://www.youtube.com/watch?v=8ezj2HaPb4I

UCZENNICE ZSPS ‘’ZWALNIAJĄ Z OTYŁOŚCI’’

09.10.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 34 w Kielcach odbyły się pierwsze zajęcia realizowane w ramach projektu ,,Bo jak nie my to kto? Zwolnieni z otyłości’’. Prelekcję i oraz warsztaty kulinarne realizowane  były przez uczennice klasy 2b Technikum Natalię Rusak, Natalię Cisak, Gabrielę Zebrzowską i Aleksandrę Łakomiec- autorki projektu. Uczennicom w realizacji zadań pomagały Pani Sylwia Pospieszna – specjalista dietetyk, nauczyciel przedmiotów zawodowych  oraz Pani Anna Mazur – specjalista ds. niemarnowania żywności Kieleckiego Banku Żywności.  Projekt ten realizowany jest w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Projektów ,,Zwolnieni z teorii’’.

Gratulujemy !!!

http://www.radio.kielce.pl/pl/post-92485

zwolnieni 1

zwolnieni 2

zwolnieni 3

zwolnieni 4

zwolnieni 5

zwolnieni 6

zwolnieni 7

zwolnieni 8

zwolnieni 9

zwolnieni 10

10.10.2019 r. w Przedszkolu Samorządowym nr 5 w Kielcach odbyły się zajęcia realizowane w ramach projektu ,,Bo jak nie my to kto? Zwolnieni z otyłości’’. Prelekcję i oraz warsztaty kulinarne dla dzieci realizowały  uczennice klasy 2b Technikum nr 3 im. Danuty Siedzikówny „Inki” Natalia Rusak, Natalia Cisak, Gabriela Zebrzowska i Aleksandra Łakomiec- autorki projektu. Uczennicom w realizacji zadań pomagała Pani Sylwia Pospieszna – specjalista dietetyk, nauczyciel przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego  w Kielcach. Projekt ten realizowany jest w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Projektów ,,Zwolnieni z teorii’’. Gratulujemy !!!

projekt 1

projekt 2

projekt 3

projekt 4

projekt 5

projekt 6

projekt 7

MIESZKAŃCY KIELC ZWOLNIENI Z OTYŁOŚCI

Dziś promowaliśmy nasz projekt na ulicach miasta. Mieszkańcy Kielc, ci starsi i ci młodsi byli zainteresowani tematem zdrowego odżywiania i zdrowym stylem życia, oraz dziękowali nam za dobre rady dotyczące przeciwdziałania otyłości w tym eliminowania z diety produktów ciężkostrawnych i negatywnie wpływających na nasz organizm. Dziękujemy za zainteresowanie i pozytywne komentarze.

mieszkańcy CK zwolnieni 1

mieszkańcy CK zwolnieni 2

mieszkańcy CK zwolnieni 3

mieszkańcy CK zwolnieni 4

mieszkańcy CK zwolnieni 5

mieszkańcy CK zwolnieni 6

mieszkańcy CK zwolnieni 7

mieszkańcy CK zwolnieni 8

mieszkańcy CK zwolnieni 9

mieszkańcy CK zwolnieni 10

mieszkańcy CK zwolnieni 11

mieszkańcy CK zwolnieni 12

mieszkańcy CK zwolnieni 13

mieszkańcy CK zwolnieni 14

mieszkańcy CK zwolnieni 15

mieszkańcy CK zwolnieni 16

mieszkańcy CK zwolnieni 17

mieszkańcy CK zwolnieni 18

mieszkańcy CK zwolnieni 19

mieszkańcy CK zwolnieni 20

mieszkańcy CK zwolnieni 21

Nasze działania projektowe wspierają  znani w Polsce Mistrzowie Kuchni i Cukiernictwa Jakub Steurermark i Paweł Buras.

72312899 139851927409565 624171748698357760 o

72334055 138079497586808 7042563849274261504 o

https://www.youtube.com/watch?v=WaNfHe4szEQ
https://www.youtube.com/watch?v=GUuYY9YfUAk

W dniu dzisiejszym tj. 16.10.2019 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Żywności. Realizację działań projektowych przenieśliśmy do siedziby Kieleckiego Banku Żywności przy ul. Ściegiennego w Kielcach. Podczas obchodów dzisiejszego święta przygotowałyśmy prelekcję na temat zdrowego odżywiania i walki z otyłością oraz zdrowy poczęstunek dla uczestników tj. dzieci ze Szkoły Podstawowej w Dębskiej Woli, seniorów cierpiących na cukrzycę i młodzieży z Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego w Kielcach. Pani Anna Mazur, specjalista do spraw niemarnowania żywności , która jest naszym partnerem w projekcie ,rozpoczęła obchody Światowego Dnia Żywności prelekcją dla dzieci na temat marnowania żywności w Polsce. W naszych działaniach brała udział również pani dietetyk Sylwia Pospieszna. Dziękujemy obu paniom i Kieleckiemu Bankowi Żywności za pomoc w realizacji działań projektowych. Należy podkreślić, że nasze prelekcje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, szczególnie wśród seniorów, którzy zadawali szczegółowe pytania na temat diety dla diabetyków. Oprócz fachowych odpowiedzi otrzymali również receptury na dania i przekąski, które będą miały pozytywny wpływ na ich zdrowie.

dzień żywności 1

dzień żywności 2

dzień żywności 3

dzień żywności 4

dzień żywności 5

dzień żywności 6

dzień żywności 7

dzień żywności 8

21 października 2019 r. w ramach projektu Bo jak nie my to kto? Zwolnieni z otyłości odwiedziłyśmy Żłobek Samorządowy ,,Raj maluszka'' w Domaszowicach. Dzieci uważnie  słuchały o piramidzie żywienia, obejrzały bajkę związaną z tematem zdrowego odżywiania, a także układały ''puzzle'' ze zdrową i niezdrową żywnością. Podczas warsztatów spróbowały świeżo wyciskanego soku z owoców i warzyw, czekał na nich również owocowy poczęstunek :) Dzieci były bardzo zainteresowane i zadowolone z zajęć. Na koniec poprzez zabawę uczyły się, że nie tylko warzywa i owoce są ważne w diecie, ale i produkty takie jak jajka, chleb, mleko itp. Ciekawscy słuchacze nauczyli się również obsługi aparatu i kamery.

Realizatorki: Natalia Rusak, Natalia Cisak, Aleksandra Łakomiec, Gabriela Zebrzowska.

https://echodnia.eu/swietokrzyskie/uczennice-zespolu-szkol-przemyslu-spozywczego-w-kielcach-uczyly-dzieci-w-domaszowicach-jak-zdrowo-sie-odzywiac/ga/c1-14519449/zd/39526797

bo jak nie my 1

bo jak nie my 2

bo jak nie my 3

bo jak nie my 4

bo jak nie my 5