br

 Kochani Uczniowie, Drodzy Nauczyciele, Rodzice, Przyjaciele Szkoły !!!

W dniu jutrzejszym pożegnamy rok szkolny 2019/20, który dla nas wszystkich był czasem wytężonej pracy i nauki. Przez pandemię znaleźliśmy się w nietypowej sytuacji, ale wszyscy bardzo dobrze sobie poradziliśmy.   

Kochani Uczniowie! Minął kolejny rok intensywnej pracy, w którym wzbogacaliście własną wiedzę, ale również nabieraliście nowych umiejętności, które pozwolą Wam stawać się szlachetnymi i godnymi ludźmi. To bardzo trudna sztuka i tylko od Was zależy, czy zechcecie jej doświadczać i ją odkrywać. Kochani Uczniowie! Życzę Wam, abyście potrafili się dziwić, doznawać zachwytu i własną wrażliwością wchłaniać te wartości, które uczynią z Was dobrych, prawych i mądrych ludzi.

Zakończenie roku szkolnego jest okazją do podziękowań, szczególnie tym z Was, którzy swoją pracowitością i systematycznością osiągnęli sukcesy w nauce. Gratuluję Wam tych osiągnięć i jednocześnie dziękuję tym, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę podczas konkursów, olimpiad i zawodów sportowych.

Szacowne Grono Pedagogiczne !  W naszej codzienności pojawiają się dni słoneczne i pochmurne. Każdego dnia staramy się, by słońce oświecało umysły naszej młodzieży, a zachmurzenie odsuwało się jak najdalej od nas. Dzięki Waszej oddanej służbie dla młodych ludzi tych dni słonecznych jest coraz więcej. Dbaliście o to, by nasi uczniowie rzetelnie pracowali nad własnym doskonaleniem, nad własną osobowością. Przyjmijcie szczere podziękowania za włożony trud, za każdy przejaw życzliwości i troskę o kształtowanie właściwych postaw naszej młodzieży.

Słowa wdzięczności kieruję również do Rady Rodziców, która z głębokim oddaniem i troską wspierała nasze działania. Państwa pomoc jest bezcenna i szczególnie ważna. Tylko wspólne kierowanie się dobrem współczesnej młodzieży daje nadzieję, że to, co robimy, przyczynia się do budowania  społeczeństwa, opartego na pięknych i szlachetnych wartościach.

Zbliżające się wakacje są dla nas wszystkich czasem zasłużonego wypoczynku. Kochani Uczniowie, Drodzy Nauczyciele, życzę Wam przyjemnego i pożytecznego czasu dla siebie i swoich najbliższych. Niech wakacje dostarczą Wam dużo radości i wytchnienia od codziennej pracy. Mówiąc wszystkim „do zobaczenia”, żywię głęboką nadzieję, że za dwa miesiące spotkamy się pełni nowych sił i energii do dalszej pracy i nauki, do odkrywania tajemnic, których wciąż jest tak wiele do odkrycia.

Dużo zdrowia i bezpiecznych wakacji !

życzy

Małgorzata Banasik-Rusak

Dyrektor Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego w Kielcach

bouquet